Niečo o vás viem:

  Ste rodičom, ktorému úprimne záleží na tom, aby sa jeho deti mali radi a rešpektovali sa navzájom.

♥  Už vás nebaví stres a tlak, ktorý prežívate pri pomyslení na to, ako budete prežívať ďalší deň a aké konflikty s deťmi budete riešiť.

♥  Ste otrávení z častých hádok, nedorozumení alebo bitiek vašich detí, ktoré vo vás vyvolávajú hnev a frustráciu.

♥  Neustále vám beží hlavou „Robím niečo zle?“, „Prečo sa moje deti stále hádajú?“, „Čo mám urobiť aby si začali rozumieť?“

♥  Cítite sa neschopne, nepochopene, máte pocit že to prehnane riešite, pretože sa zdá, že iní vedia ako na to.

A tiež viem, že:

♥  Chcete mať istotu v svojom rodičovskom prístupe, bez neustáleho sebaspochybňovania.

♥  Túžite poznať jasné kroky, ktoré vás a vaše deti postupne povedú k vzájomnému porozumeniu a rešpektovaniu hraníc.

♥  Už viete, že je potrebné poznať v akej vývinovej fáze sa nachádzajú vaše deti, aký výchovno-komunikačný prístup je pre ne v aktuálnej situácii najdôležitejší, aby ste na ne mohli sebavedomo výchovne pôsobiť a nebáť sa pocitu „robím dobre?“.

♥  Ste pripravení urobiť konkrétne rozhodnutia a kroky k harmonickej spolupráci vašich detí a vystúpiť zo začarovaného kruhu nekonečných hádok a bitiek, ktoré nikomu neprospievajú.

Čo ak by ste vedeli, ako…

Predchádzať konfliktom
medzi súrodencami?

Ak chcete aby vaše deti neriešili konfilkty hádkou či bitkou, je potrebné porozumieť v akej vývinovej fáze sa vaše dieťa nachádza a pochopiť, za akých okolností konfilty vznikajú, naučiť sa ako im predchádzať a nastaviť riešenia vzhľadom na túto vývinovú fázu.

Počas našej spolupráce sa dozviete a pochopíte vedecké fakty a konkrétne stratégie, ktoré vedú k predchádzaniu ale aj riešeniu už vzniknutých konfilktov medzi deťmi.

Naučiť deti spolupracovať a rešpektovať sa navzájom?

Radostný a milujúci vzťah medzi súrodencami nie je súhra náhod alebo dobre zdedených génov. Vo chvíli, keď budete vedieť ako, za akých podmienok a v akom rozpoložení s deťmi komunikovať a začnete robiť efektívne kroky, nemôžete šliapnuť vedľa.

prakticky a zrozumiteľne komunikovať vzájomné potreby?

Teórií a skúseností iných už poznáte mnoho, možno je ten pravý čas posunúť sa ďalej, smerom k praxi. Čo ak by ste vedeli, ako konkrétne reagovať v jednotlivých výchovných situáciách, kedy vás okolie hodnotí či vám dáva nevyžiadané rady, alebo vedeli, ako si doma nastaviť komunikačné či hrové pravidlá tak, aby žiadne konflikty nevznikali?

Počas našej spolupráce  nezostaneme na povrchu, pôjdeme do praxe!

Kto som?

Moje meno je Petronela Vargová a som manželka, mama, pedagogička a výchovná konzultantka pre rodičov, ktorí túžia svoje deti vychovávať vedome.

Učím svojich klientov zásady kontaktného a rešpektujúceho rodičovstva tak, aby boli schopní reagovať na potreby svojich detí s ohľadom na ich vývojové míľniky a tak začali spoločne žiť vedomé rodičovstvo.

Už roky som sa ako mama i pedagogička nechcela zmieriť s faktom, že “musím” vychovávať svoje deti podľa očakávaní majority, aby boli dobre vychované. Nikdy som nenašla záľubu vo výchovných metódach, ktoré praktizovali generácie pred nami. Vzdelávala som sa v psychológii a pedagogike a naučila som sa konkrétne stratégie, ako vychovávať deti v pokoji a vyrovnanosti a dnes úročím plody svojej rodičovskej práce nie len vo vzťahu s vlastnými deťmi.

Chcete sa to naučiť?

Vaše prvé 3 kroky k mulujúcemu súrodeneckému vzťahu.

analyzujeme aktuálny stav

Hneď na začiatku  si predstavíme základné špecifiká chlapcov a dievčat, analyzujeme rôzne súrodenecké kombinácie a zistíme, z akej štartovacej čiary sa môžeme odpichnúť tak, aby ste v čo najkratšom čase videli u svojich detí zlepšenia v ich vzájomnom vzťahu.

stanovíme si jasný zámer

Následne si ujasníme ako chcete aby spolupráca vašich detí vyzerala. Uvedomíte si aké deti máte a čo od nich môžete reálne očakávať. Nastavíme spoločne prvé malé, no veľmi dôležité ciele, ktoré vám pomôžu malými krokmi budovať vzájomný milujúci vzťah medzi vašimi deťmi.

naučíte sa konkrétne výchovno-komunikačné stratégie.

V závere sa zameriame na konkrétne kroky, ktoré vám pomôžu jasne a zrozumiteľne komunikovať hranice a svoje požiadavky tak, aby na ne deti reflektovali. Vecne a prakticky zistíte ako si doma zorganizovať rutinu ale aj hrovú činnosť tak, aby vaše deti spolupracovali, rešpektovali sa navzájom a prestali sa vnímať ako súpery.        

Online KURZ obsahuje:

1. MODUL – Čo sme mali vedieť na začiatku? – dozviete sa prečo vlastne konflikty vznikajú a čo vaše deti v daný čas potrebujú aby sa to nedialo

2. MODUL – Starší brat a mladšia sestra – naučíte sa chápať rodzielnosť v tomto špecifickom súrdeneckom vzťahu a na námetových situáciách si ukážeme príklady riešení rôznych krízových situácií

3. MODUL – Mladší brat a staršia sestra – naučíte sa chápať rodzielnosť v tomto špecifickom súrdeneckom vzťahu a na námetových situáciách si ukážeme príklady riešení rôznych krízových situácií

4. MODUL – Dvaja (alebo viac) chlapcov – naučíte sa chápať rodzielnosť v tomto špecifickom súrdeneckom vzťahu a na námetových situáciách si ukážeme príklady riešení rôznych krízových situácií

5. MODUL – Dve (alebo) viac dievčat – naučíte sa chápať rodzielnosť v tomto špecifickom súrdeneckom vzťahu a na námetových situáciách si ukážeme príklady riešení rôznych krízových situácií

6. MODUL – Konflikty medzi deťmi a ako ich riešiť? – konkrétne stratégie krok po kroku, ako riešiť konkrétne, už vzniknuté, konflikty medzi deťmi a ako im predchádzať

BONUS: Členstvo v „Online poradni s Nels“ – kde sa uvidíme každý druhý štvrtok od 17:00-18:30 do konca roka 2024 prostredníctvom ZOOM, kde budeme spoločne riešiť vaše individuálne prípady a krízové situácie – úplne ZADARMO

 

 

Možno vám teraz beží hlavou

„Ale Nelka, veď aj my sme boli deťmi, mali sme súrodencov a tu sme. Okrem toho som už skúšala aj po dobrom aj po zlom a aj tak na ne nič nefunguje!“

Moja odpoveď: Úplne vám rozumiem. Minikurz „Milujúci súrodenci“ vám však pomôže odpovedať na rôzne špecifické otázky v oblasti súrodeneckých vzťahov a násjť fungujúce riešenia, pretože v mojich kurzoch vždy pracujem  s aktuálnymi vedeckými poznatkami z oblasti neurovied, pedagogiky a psychológie a zaoberám sa potrebami rodiny ako celku. Pri našej spolupráci ideme do hĺbky poznania dieťaťa, ale aj seba ako rodiča a snažíme sa nájsť riešenia, ktoré budú v prospech všetkých.

Predstavte si, že …

Nemusíte čakať na čas, až vaše deti vyrastú, aby ste zistili, či si v živote budú rozumieť alebo na seba na celý život zanevrejú.

Môžete vedieť ako predchádzať či riešiť rôzne krízové výchovné situácie bez stresu a nepríjemných prekvapení, pretože budete vedieť ako na to.

Každodenné rutinné činnosti alebo hry budú pre vás a vaše deti príjemne stráveným spoločným časom, v ktorom sa obojstranne cítite milujúco a bezpečne.

Nájdete silu a istotu vo svojich každodenných výchovných rozhodnutiach.

Najčastejšie kladené otázky

Ako si pozriem kurz?

Po kliknutí na tlačidlo „Toto potrebujem“ sa Vám zobrazí stránka s platobným formulárom. Najskôr uhraďte poplatok za kurz, ktorý Vám vyhovuje viac (komplexný kurz / minikurz). Následne vám príde do vašej e-mailovej schránky komplexné info a prihlasovacie údaje do webového rozhrania kurzu, ktorý ste si zvolili.

Ako funguje Online poradňa s Nels?

Ku všetkým mojim kurzom máte ako bonus členstvo v „Online poradni s Nels“. ide o uzatvorenú FB skupinu, kde sa každé dva týždne, vždy v (nepárny) štvrtok od 17:00 – 18:30 stretávame prostredníctvom aplikácie ZOOM a riešime skupinovo vaše osobné otázky spojené s výchovou vašich detí, alebo vás samých. Rozhovory z poradne prebiehajú vždy naživo, bez zhotovovania záznamov pre pocit bezpečia a istoty nás všetkých. Pretože iba v prostredí, ktorému dôverujeme sa vieme maximálne otvoriť a zdôveriť. Poradňa slúži nám všetkým nie len k vzdelávaniu sa v oblasti rodičovstva a výchovy, ale zároveň nám pomáha budovať komunitu vedomých a láskavých rodičov budúcej generácie. 

V akých otázkach mi viete pomôcť?

Zameriavam sa na výchovno-vzdelávacie otázky súvisiace s výchovou a vzdelávaním detí do 6 rokov života. Najčastejšie s rodičmi riešim otázky raného detstva (ťažkosti s novorodencom – dojčenie, nosenie, spoločné spanie, prvé jedlo, prvé kroky, prvé topánočky, prvé všetko… :), odplienkovanie, rozvoj reči, podozrenie na spomalenie vývinu v niektorej z vývinových oblastí.
Ďalej riešim s rodičmi zmeny výchovného prítupu spojenú s tým ako dieťa rastie (zvládanie negatívnych emócií, šikana, adaptácia dieťaťa v materskej škole, školská zrelosť a pod.)
V prípade, že si nie ste istí, či vám vo vašej výchovnej otázke budem vedieť pomôcť, kontaktujte ma a spoločne zhodnotíme, či to spoločne dokážeme zvládnuť.